Tlačové správy

20.2.2018 – ABO expanduje do jižní Asie, otevírá pobočku v Indii

Olomoucká výrobní společnost ABO valve, přední výrobce uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové využití, rozšiřuje svou prodejní síť o novou zahraniční pobočku a výrobní centrum – ABO Controls. Nová pobočka vznikne na západním pobřeží Indie v šestém nejlidnatějším městě světa, v Bombaji. … Více v tiskové zprávě zde.

 

20.12.2017 – Olomoucká společnost ABO uspěla v soutěži Exportér roku

První místo v soutěži Exportér roku získala olomoucká výrobní společnost ABO valve, specializující se na sortiment centrických a excentrických klapek pro průmyslové použití. Firma uspěla v kategorii podniků s ročním obratem do 500 milionů korun. … Více v tiskové zprávě zde.

 

2. 10. 2017  – ABO expanduje na americký kontinent, otevírá pobočku v USA

Olomoucká výrobní společnost ABO valve, přední výrobce uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové využití, posiluje své postavení na zahraničních trzích a rozšiřuje prodejní síť a o americkou pobočku ABO Controls, LLC. … Více v tiskové zprávě zde.

 

20. 5. 2016  – Návštěva prezidenta České republiky v sídle ABO valve v Olomouci-Chomoutově

ABO valve vítá ve své centrále v Olomouci-Chomoutově prezidenta České republiky, pana Miloše Zemana. Při příležitosti jeho návštěvy bude seznámen také se sesterskými společnostmi, a to SIWATEC, a.s. a Aqua Industrial s.r.o., které jsou rovněž jako ABO valve, s.r.o. členy skupiny SIWATEC GROUP … Více v tiskové zprávě zde.

 

13. 8. 2015  – Společnost ABO  rozšiřuje svoji prodejní síť založením pobočky v Turecku

Olomoucká výrobní společnost ABO, která je největším producentem uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové použití v České republice a jedním z největších v Evropě, zakládá pobočku v Turecku, čímž rozšiřuje svoji síť zahraničních poboček na celkem 7 subjektů. V současnosti je ABO valve mateřskou společností, která sdružuje 6 zahraničních poboček a také aktuálně dokončuje otevření další pobočky, pro jejíž lokaci byl vybrán turecký Istanbul … Více v tiskové zprávě zde.

16. 1. 2015  – Olomoucká společnost ABO posiluje svou expanzi na světových trzích založením nových poboček

Olomoucká výrobní společnost ABO, která je největším producentem uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové použití v České republice, pokračovala v roce 2014 ve své expanzi do zemí Středního východu a Asie, kde se svými výrobky úspěšně konkuruje lokálním hráčům. V roce 2013 společnost založila svou pobočku také v Číně, což bylo velmi administrativně velmi náročné a založení předcházela pečlivá příprava. V průběhu roku 2014 ABO obnovilo pobočku na Ukrajině, která je umístěna v Dněpropetrovsku a založilo novou pobočku – na Středním východě v Bahrajnu. … Více v tiskové zprávě zde.

19. 12. 2014 – Olomoucká výrobní společnost ABO rozšiřuje své výrobní prostory 

Olomoucká výrobní společnost ABO, která je největším producentem uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové použití v České republice, zvýší svou výrobní kapacitu díky rozšíření svých prostor o téměř 2 000 m2. Areál společnosti ABO v Olomouci-Chomoutově, kde je umístěna centrála i výrobní prostory, se rozroste o další výrobní prostory, ve kterých doposud sídlila další firma ze skupiny Siwatec Group – Aqua Industrial. … Více v tiskové zprávě zde.

24. 9. 2014 – Olomoucká výrobní společnost ABO navázala spolupráci s VUT Brno na základě inovačního voucheru

Olomoucká výrobní společnost ABO, která je největším producentem uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové použití v České republice, navázala spolupráci s vysokou školou VUT Brno. Firma ABO získala inovační voucher ve výši 135 000 Kč na realizaci svého projektu „Měření koeficientu ztrát“ v rámci projektu „Inovační vouchery v Olomouckém kraji“, který je zaměřený na spolupráci mezi soukromou a vysokoškolskou výzkumnou sférou. … Více v tiskové zprávě zde.

7. 10. 2013Olomoucká výrobní společnost ABO slaví 20 let od svého vzniku

Olomoucká výrobní společnost ABO, která je největším producentem uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové použití v České republice, dnes slaví 20 let od svého vzniku. Během své historie se společnost ABO transformovala z obchodní společnosti dodávající armatury a čerpadla na tuzemský trh ve výrobní společnost zaměřenou na výrobu speciálních provedení armatur a tzv. ‚high-performance‘ klapek. Dnes ABO patří mezi špičku tuzemských výrobců armatur a kontroluje přibližně 40 % českého trhu s uzavíracími klapkami, které kromě České republiky dodává do více než 50 různých zemí světa prostřednictvím svých poboček a partnerů.  … Více v tiskové zprávě zde.

Koláž fotografií z akce si můžete prohlédnout zde, nebo v albu na našem Facebooku.

15. 7. 2013 – Výrobce armatur ABO získal mezinárodní certifikace ISO 14001, OHSAS 18001 a obnovil ISO 9001

Olomoucká výrobní společnost ABO valve s.r.o. získala nově mezinárodní certifikáty ISO 14001 – Systém managementu ochrany životního prostředí a OHSAS 18001 – Systém managementu bezpečnosti a ochrany zdraví při práci. Udělení certifikátů představuje dovršení dlouhodobého procesu zavádění systému ochrany životního prostředí a bezpečnosti práce. Současně proběhla ve firmě ABO úspěšná recertifikace Systému managementu kvality dle normy ISO 9001.  … Více v tiskové zprávě zde.

21. 8. 2012 – Zkušební laboratoř ABO valve nabízí široké spektrum testovacích kapacit

Společnost ABO valve zprovoznila novou zkušební laboratoř, která se skládá z celkem 7 dílčích pracovišť. Jsou zde simulovány reálné podmínky provozu u vyvíjených centrických a excentrických armatur, při použití různých pracovních médií, teplot a tlaků s cílem identifkovat slabá místa výrobků. Zkušební laboratoř byla spolufinancována z prostředků evropských fondů v rámci programu OPPI a náklady dosáhly výše 6 milionů Kč. … Více v tiskové zprávě zde.

7. 6. 2012 – Olomoucká společnost ABO plánuje velké investice

Olomoucká výrobní společnost ABO, která je největším producentem uzavíracích a zpětných klapek pro průmyslové použití v České republice, investovala během minulého roku celkem 14 milionů Kč do dalšího rozvoje svých výrobních, skladových i kancelářských prostor. Dalších cca 20 milionů Kč chce firma investovat během roku 2012-2013 do výstavby kontrolní laboratoře a nové výrobní haly. Firma pro své investice využívá i možnosti, které nabízí čerpání z evropských fondů – například v rámci projektů Potenciál či Inovace. … Více informací v tiskové zprávě zde.